Błaszczak: wielu żołnierzy w strefie przy granicy uczestniczyło w pasterkach

Błaszczak: wielu żołnierzy w strefie przy granicy uczestniczyło w pasterkach
Fot. PAP/Krystian Maj/KPRM
PAP/ kb

Wielu żołnierzy, którzy spędzali Boże Narodzenie na służbie przy granicy, uczestniczyło w pasterkach odprawianych w kościołach i kaplicach w strefie przygranicznej - poinformował w sobotę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na Twitterze.

"Święta Bożego Narodzenia to czas modlitwy, zadumy, spotkań w gronie rodziny. W tym roku część żołnierzy spędza Boże Narodzenie na służbie strzegąc bezpieczeństwa naszych granic. Wielu z nich uczestniczyło w pasterkach odprawianych w kościołach i kaplicach w strefie przygranicznej" - napisał szef MON. Do wpisu minister dołączył zdjęcia z uroczystych Pasterek, w których brali udział żołnierze.

DEON.PL POLECA
Żołnierze na pasterce

W piątek Mariusz Błaszczak wraz z premierem Mateuszem Morawieckim wzięli udział w spotkaniu świątecznym z żołnierzami służącymi na granicy z Białorusią zorganizowanym w obozowisku Nowa Łuka (woj. podlaskie).

Na granicach UE i Białorusi trwa kryzys, od czasu, gdy na wiosnę gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy białoruskiej z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys. Natomiast od początku grudnia było prawie 1,4 tys. prób.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy czy miejscowi przedsiębiorcy.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dorota Przygrodzka, Andrzej Niczypor SJ

Wolność, która jest tematem prezentowanych konferencji, to w kontekście współczesnego dążenia do niczym nieograniczonej niezależności i swobody, zagadnienie niezmiernie istotne. Autorzy próbują odpowiedzieć na ważne w tym kontekście pytania, między innymi:

- Czy współczesny człowiek...

Skomentuj artykuł

Błaszczak: wielu żołnierzy w strefie przy granicy uczestniczyło w pasterkach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.