Bolesna porażka Muszynianki, awans daleko

Już dawno żadna polska drużyna siatkarek nie awansowała do czwórki najlepszych drużyn Europy. Wszystko wskazuje na to, że na udział w Final Four przyjdzie nam jeszcze poczekać. Bank BPS Muszynianka przegrał w pierwszym meczu 2 rundy play off Ligi Mistrzyń z Rabitą Baku 0:3 (-23, -21, -19).

W pierwszym secie podopieczne Bogdana Serwińskiego długo prowadziły, ale ostatnie trzy piłki (od stanu 23:22 dla Muszynianki) należały niestety do rywalek, w szeregach których brylowała Mammadowa. Drugą partię gospodynie źle rozpoczęły i zmuszone były gonić rywalki. Udało im się doprowadzić do remisu 20:20, ale końcówka ponownie należała do ekipy z Azerbejdżanu, a największą krzywdę Polkom uczyniła doskonałymi zagrywkami Ativi. Trzeci set to wyrównana walka do drugiej przerwy technicznej, później Azerki po raz trzeci wykazały się piorunującą końcówką i w efekcie wyjeżdżają z Polski bez straty seta. Szanse na awans Muszynianki bardzo zmalały, bowiem podopiecznym Serwińskiego zwyciężyć na gorącym Azerskim terenie będzie bardzo ciężko.