Boris Johnson: musimy pomóc narodowi ukraińskiemu, aby Putin poległ

Boris Johnson: musimy pomóc narodowi ukraińskiemu, aby Putin poległ
Fot. PAP/EPA/Jason Alden / POOL
PAP / tk

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, też uzgadniając wsparcie wojskowe, aby pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy - powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnsonem na spotkaniu z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej.

Johnson na wstępie rozmów z szefami rządów państw V4, w tym z premierem Mateuszem Morawieckim, podkreślił w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę, że doszło do ataku na kraj demokratyczny.

- Rosja chce poszerzyć swoją strefę wpływów, chce stworzyć nową Jałtę (...). Wszyscy z całej siły krytykujemy to, co wydarzyło się, mianowicie tę barbarzyńską inwazję przeprowadzoną przez Władimira Putina - powiedział premier Wielkiej Brytanii.

- I wiem, że będziemy zarówno dyplomatycznie, politycznie, ale też gospodarczo współpracować ze sobą w obliczu tego zagrożenia. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, też uzgadniając wsparcie wojskowe, aby pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy w tej godzinie desperacji i potrzeby - powiedział Johnson.

Podkreślił, że szefowie rządów państw Grupy Wyszehradzkiej reprezentują kraje, które są de facto na pierwszej linii ogromnego kryzysu humanitarnego i napływu uchodźców.

Putin musi ulec

- Wielka Brytania jest gotowa, aby pomóc wam w każdy możliwy sposób. Wiem, że jesteśmy zjednoczeni w naszych poglądach, jeżeli chodzi o tę katastrofę przeprowadzoną przez Władimira Putina (...). Musimy pomóc narodowi ukraińskiemu, aby Putin poległ - zaznaczył premier Wielkiej Brytanii.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Karolina Korwin Piotrowska

Wszyscy wiedzieli. Wszyscy milczeli. Coś wreszcie pękło.

„Pani, jak na kobietę, to nawet nie jest głupia!”. „Szkoda, że tych tłustych nóg nie możesz sobie obciąć”. „To dzięki jej nieuctwu będziemy wszyscy tu stać do rana”....

Skomentuj artykuł

Boris Johnson: musimy pomóc narodowi ukraińskiemu, aby Putin poległ
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.