Borussia Dortmund żegna się z Ligą Europy

Jakub Błaszczykowski (żółta koszulka) w walce o piłkę z Diego Capelem (fot. PAP/EPA/JULIO MUNOZ)

W środę rozegrano część spotkań ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Europy (pozostałe mecze w czwartek). W jednym z najciekawszych pojedynków Sevilla zremisowała z Borussią Dortmund 2:2. Niemiecki klub z trzema Polakami w składzie pożegnał się tym samym z Ligą Europy.

Z 12 środowych pojedynków Ligi Europy najwięcej emocji w naszym kraju budził chyba mecz FC Sevilla - Borussia Dortmund. W zespole gości gra przecież trzech Polaków, którzy mogli przesądzić o awansie niemieckiej ekipy do kolejnej fazy rozgrywek. W pierwszym składzie pojawiło się dwóch naszych reprezentantów: Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

Zaczęło się doskonale dla gości. Już w 4 minucie Kagawa z 18 metrów pokonał bramkarza Sevilli. Ale w 31 minucie Piszczek próbując wybić piłkę z własnego pola karnego, zagrał pod nogi Romarica i było 1:1. Po kolejnych czterch minutach gospodarze prowadzili 2:1 po uderzeniu główką Kanoute.

Na początku drugiej części gry mocno ruszyła Borussia. Cztery minuty po przerwie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do bramki gospodarzy skierował Subotić. W 67 minucie na boisku pojawił się Robert Lewandowski. Wszedł za Błaszczykowskiego. Borussia potrzebowała gola, tylko zwycięstwo gwarantowało bowiem zespołowi z Dortmundu wyjście z grupy. Gola zdobyć się nie udało. Borussia zremisowała 2:2 i odpadła z dalszych rozgrywek. W ostatniej minucie Piszczek uchronił swój zespół przed przegraną, wybił bowiem z linii bramkowej piłkę uderzoną przez jednego z piłkarzy Sevilli.

Niezwykle dramatyczna była końcówka meczu SSC Napoli z Steauą Bukareszt w grupie K. Do 93. minuty utrzymywał się remis, który dawał awans gościom. Jednak bramka, zdobyta w doliczonym czasie przez Cavaniego sprawiła, że to włoski klub awansował kosztem ekipy z Rumunii.