Bracia Kliczko: wojna zapuka także do drzwi Niemców

Bracia Kliczko: wojna zapuka także do drzwi Niemców
Fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY
PAP / tk

Putin nie zatrzyma się na Kijowie i granicy z Polską, "pójdzie tak daleko, jak mu na to pozwolimy" - mówi w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" mer Kijowa Witalij Kliczko. Jego brat Wołodymyr ostrzega, że "wojna zapuka także do drzwi (...) Niemców".

Pytany, czy jego zdaniem rosyjski prezydent spróbuje ponownie zaatakować Kijów, Witalij Kliczko podkreśla, że "Kijów był i pozostaje celem" Rosji, ale nie wyznacza on końca terytorialnych ambicji tego kraju.

- Putin sam twierdzi, że rości sobie prawo do całego byłego terytorium Rosji. Będzie maszerował dalej. Jego zainteresowanie nie kończy się na Kijowie i granicy z Polską. Jestem głęboko przekonany, że Putin posunie się tak daleko, jak mu na to pozwolimy - ocenia.

Brat Witalija, były mistrz świata w boksie Wołodymyr Kliczko, w rozmowie z "Bildem" ostrzega, że "wojna niszczy życie, i zapuka także do drzwi Europejczyków i Niemców".

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Bracia Kliczko: wojna zapuka także do drzwi Niemców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.