Brodnica: 31-latek zginął najprawdopodobniej po ugodzeniu nożem; zatrzymano pięć osób

Brodnica: 31-latek zginął najprawdopodobniej po ugodzeniu nożem; zatrzymano pięć osób
fot. depositphotos.com
PAP

31-latek zginął w nocy z soboty na niedzielę w Brodnicy - najprawdopodobniej po ugodzeniu nożem. Do sprawy zatrzymano pięć osób - czterech mężczyzn i kobietę. Prokuratura bada ich rolę w sprawie. PAP ustaliła, że mężczyzna mógł zostać zaatakowany nożem w jednej z kamienic.

Policja została wezwana pół godziny po północy do leżącego w centrum Brodnicy zakrwawionego mężczyzny.

DEON.PL POLECA

"Funkcjonariusze przybyli na ulicę Kopernika przejęli od świadków zdarzenia reanimację mężczyzny. Został on przekazany karetce pogotowia, ale niestety po przewiezieniu do szpitala zmarł" - powiedział PAP sierż. sztab. Paweł Dominiak z brodnickiej policji.

Ofiara to 31-letni mężczyzna z powiatu brodnickiego.

"Przy ul. Kopernika 8 doszło do napadnięcia człowieka, który upadł z raną na ciele po przejściu kilkunastu metrów. Został on napotkany przez przypadkową kobietę. Próby reanimacji nie przyniosły rezultatu. Mężczyzna zmarł w szpitalu. W tym momencie mogę powiedzieć, że jest domniemanie, iż ten człowiek został ugodzony nożem. Do sprawy zatrzymano pięć osób - czterech mężczyzn i kobietę" - powiedziała PAP szefowa Prokuratury Rejonowej w Brodnicy Alina Szram.

Szefowa brodnickiej prokuratury dodała jednak, że dysponuje bardzo wstępnymi ustaleniami. Mężczyzna najprawdopodobniej zginął w wyniku rany klatki piersiowej. To jednak potwierdzi sekcja zwłok. 31-latek miał wejść do jednej z kamienic i wybiec z niej z raną - najprawdopodobniej po ugodzeniu nożem.

"Musimy teraz ustalić, kto z zatrzymanych pięciu osób jest świadkiem, a kto podejrzanym. Wersje przebiegu wydarzeń zmieniają się z minuty na minutę. Dopóki nie rozdzielimy ról procesowych - trudno powiedzieć coś więcej" - wskazała prokurator Szram.

W sprawie trwają czynności przed wszczęciem śledztwa. Bedzie ono prowadzone najprawdopodobniej w kierunku zabójstwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Brodnica: 31-latek zginął najprawdopodobniej po ugodzeniu nożem; zatrzymano pięć osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.