Burze z gradem w lubelskiem. Wiatr powieje z prędkością nawet 110 km/h

Burze z gradem w lubelskiem. Wiatr powieje z prędkością nawet 110 km/h
fot. Neenu Vimalkumar / Unsplash
PAP / pk

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h, lokalnie 110 km/h" - informuje IMGW.

Synoptycy prognozują, że w piątek popołudniu na Lubelszczyźnie zaczną się burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla całego regionu. Niebezpieczne zjawiska przewidywane są szczególnie w zachodniej części regionu, w powiatach: kraśnickim, łukowskim, opolskim, puławskim, ryckim, gdzie obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h, lokalnie 110 km/h. Miejscami grad" - przekazał w komunikacie IMGW.

Dla pozostałej części województwa obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Zjawiska mogą potrwać do sobotniego poranka.

IMGW przestrzega też przed upałami, które jeszcze do godz. 18 w piątek będą doskwierać mieszkańcom Lubelszczyzny. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 28 do 31 st. C, a temperatura minimalna w nocy od 17 do 20 st. C.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Burze z gradem w lubelskiem. Wiatr powieje z prędkością nawet 110 km/h
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.