Ceny ropy w Nowym Jorku spadają

Ceny ropy w Nowym Jorku spadają
(Fot. Wikipedia / CC / Svdmolen)
PAP / mm

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają w reakcji na oczekiwania, że wkrótce zostanie przyjęta rezolucja ONZ w sprawie Syrii - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 102,56 USD, po spadku o 47 centów.

Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 13 centów do 109,08 USD za baryłkę. Rada Bezpieczeństwa ONZ zebrała się w czwartek wieczorem, by omówić projekt rezolucji w sprawie likwidacji syryjskiej broni chemicznej.

Jak poinformowały amerykańskie i brytyjskie źródła oficjalne, głosowanie możliwe jest już w piątek.

Z tekstem rezolucji muszą zapoznać się wszyscy członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ.Ambasador Wielkiej Brytanii przy ONZ Mark Lyall Grant powiedział, że głosowanie możliwe będzie już w piątek wieczorem (czasu miejscowego).

Potwierdził to także agencji AFP przedstawiciel administracji waszyngtońskiej.

Pięciu stałym członkom Rady Bezpieczeństwa ONZ - USA, Rosji, Chinom, Francji i Wielkiej Brytanii - udało się w czwartek osiągnąć porozumienie w sprawie projektu rezolucji dotyczącej likwidacji syryjskiej broni chemicznej.

"Spodziewamy się uspokojenia sytuacji na Bliskim Wschodzie i to jest kluczowy czynnik dla rynków ropy w tym momencie" - mówi Michael McCarthy, główny strateg rynkowy w CMC Markets w Sydney.

W środę ropa na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała o 37 centów do 103,03 USD za baryłkę. W tym tygodniu ceny ropy w USA spadły o 1,6 proc. i o 4,6 proc. we wrześniu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ceny ropy w Nowym Jorku spadają
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.