Challenge Cup: Gwardia Wrocław w Final Four!

Choć mało kto w to wierzył, siatkarki Impel Gwardii Wrocław zdołały awansować do Final Four Challenge Cup. W Mińsku miejscowa Minczanka uległa polskiej drużynie 1:3 (-19, 23, -20, -24).

W pierwszym spotkaniu, we Wrocławiu gospodynie przegrały 2:3 i większość kibiców oraz dziennikarzy uznało, że o awansie trzeba zapomnieć. Wiary w umiejętności swoich podopiecznych nie tracił trener wrocławianek Rafał Błaszczyk, który przed rewanżem przepowiadał zwycięstwo Gwardii 3:1. Okazało się, że szkoleniowiec Impelu trafnie wytypował wynik, dający Polkom awans.

Już zwycięstwo w pierwszym secie pokazało, że wrocławianki nie pojechały do Mińska jak na ścięcie. Wprawdzie gospodynie wygrały drugą partię, ale kolejne dwa sety były zwycięskie dla gości. Szczególnie zacięta była ostatnia odsłona meczu, wygrana przez Gwardię na przewagi.