Chcieli ukraść 10-tonowy pomnik faraona. Zostali aresztowani

Chcieli ukraść 10-tonowy pomnik faraona. Zostali aresztowani
fot. Ahmed Assem / Unsplash
PAP / pk

Władze Egiptu poinformowały we wtorek o aresztowaniu trzech osób, które próbowały ukraść 10-tonowy posąg faraona Ramzesa II przy użyciu dźwigu - podała agencja AFP.

Prokuratura podała, że "nakazała zatrzymanie trzech oskarżonych na cztery dni w oczekiwaniu na śledztwo", zarzucając im "próbę kradzieży posągu faraona" z miasta Asuan, które znajduje się nad rzeką Nil około 675 kilometrów na południe od Kairu.

Egipska policja poinformowała, że "trzy osoby zostały aresztowane posiadające ręczne narzędzia do kopania i ciężki sprzęt, a mianowicie dźwig", który został użyty w celu "podniesienia posągu i wykopania antyków znajdujących się w okolicy".

Ramzes II, jeden z najbardziej znanych faraonów XIX dynastii, rządził przez 67 lat. Był znany jako wielki wojownik i wyborowy budowniczy, który zarządził budowę świątyń w całym Egipcie.

DEON.PL POLECA

AFP przypomina, że w ciągu ostatniej dekady Egipt odzyskał około 29 000 antyków, które uznano za wywiezione za granicę w nielegalny sposób.

Źródło: PAP / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chcieli ukraść 10-tonowy pomnik faraona. Zostali aresztowani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.