Czesi dominowali na Polanie Jakuszyckiej

10 lat temu
PAP / ŁK

W 34. Biegu Piastów, będącym w Światowej Lidze Worldloppet, udział wzięło blisko 3400 narciarzy z 26 krajów. Dominowali Czesi. W niedzielę na najdłuższym dystansie - 45,5 km stylem dowolnym zwyciężył Jiri Rocarek, a w gronie kobiet - Rosjanka Marina Pietruk. Najlepsza Polka - Małgorzata Eliasińska z Krakowa zajęła 19. miejsce, wśród Panów siódmy był Tomasz Kałużny z Jeleniej Góry.

Styl klasyczny królował w sobotę, a rywalizację zdominowali Czesi. Narciarze tego kraju czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Najszybciej trasę długości 45,5 km pokonał Petr Novak (2:12.35), który wyprzedził czterech rodaków. Szósty był najlepszy z Polaków - Bogusław Gracz (LKS Poroniec). Trzy godziny i cztery minuty biegł premier Estonii Andrus Ansip, zajmując 282. miejsce. W gronie kobiet triumfowała uczestniczka igrzysk w Vancouver Kamila Rajdlova przed rodaczką Klarą Moravcovą, Agnieszką Szymańczak (Wilkowice) i olimpijką Pauliną Maciuszek (Rabka Zdrój).

Mimo obfitych opadów białego puchu w piątek, organizatorzy zdołali odpowiednio przygotować trasy. W niedzielę cały czas śnieg lekko prószył, było minus 9 stopni C.

Sekretarz generalny Światowej Federacji Biegów Długich Angelo Corradini bardzo wysoko ocenił organizację imprezy. Jej komandor Julian Gozdowski powiedział: "Nieskromnie mówiąc, to oczywiście jest miłe. Ale wiem, że nie była to opinia grzecznościowa, bowiem do mnie, a także do ludzi pracujących przy zawodach, masowo przychodzili uczestnicy, by uścisnąć dłoń i podziękować. Po śniegu, który w piątek zasypał dokumentnie trasy, nie wierzyłem, że uda nam się bieg przeprowadzić. Ale zwyciężyła ofiarność wielu osób, które pracowały po kilkanaście godzin".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czesi dominowali na Polanie Jakuszyckiej
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Czesi dominowali na Polanie Jakuszyckiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.