Czy to już wiosna? Synoptyk IMGW: Od piątku coraz cieplej i bardziej pogodnie

Czy to już wiosna? Synoptyk IMGW: Od piątku coraz cieplej i bardziej pogodnie
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Joel Holland / Unsplash
PAP / pk

W piątek należy spodziewać się kontynuacji ocieplenia i ładnej pogody - powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. Najcieplej będzie na południowym zachodzie kraju. Noc z piątku na sobotę jeszcze z przymrozkami na południowym wschodzie.

Na południu kraju nadal zachmurzenie będzie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane, a miejscami w rejonach Wybrzeża, Pomorza okresami wzrośnie do dużego.

Słabe, wręcz symboliczne, opady deszczu spodziewane są tylko na Wybrzeżu.

Piątek będzie dniem z kontynuacją ocieplenia i ładnej pogody - wskazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Najcieplej będzie na południowym zachodzie

Dodała przy tym, że w rejonach podgórskich Karpat ocieplenie nie będzie jeszcze odczuwalne, bo temperatura wzrośnie do ok. 4 stopni Celsjusza, ale już na Suwalszczyźnie termometry wskażą do 6 stopni, w centrum już ok. 10 stopni Celsjusza.

- Najcieplej będzie na południowym zachodzie. Tam ok. 13 stopni, ale w rejonie oddziaływania fenu (ciepłego wiatru z gór w doliny), w Kotlinie Jeleniogórskiej, temperatura może wzrosnąć do 15 stopni Celsjusza - zaznaczyła Dąbrowska.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu i w Sudetach porywisty, z porywami odpowiednio do 55 km/h i do 65 km/h. Wiać będzie z kierunków południowych.

W nocy z piątku na sobotę nadal na południu kraju spodziewane jest zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Na zachodnim Wybrzeżu mogą wystąpić słabe opady deszczu.

Ta noc już będzie cieplejsza. Chłodniejszy obszar pozostanie tylko na południowym wschodzie i tam spadki temperatury do minus 3 stopni Celsjusza. Tam mogą wystąpić przymrozki, dlatego - jak powiedziała synoptyk - obszar Małopolski, Podkarpacia, część Lubelszczyzny i woj. świętokrzyskiego został objęty ostrzeżeniem IMGW.

- Na pozostałym obszarze temperatura wyniesie od 0 na Suwalszczyźnie, w woj. śląskim i w centrum kraju. Najcieplej będzie na Nizinie Szczecińskiej. Tam do 5 stopni Celsjusza - przekazała Dąbrowska.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty nadal na Wybrzeżu i w Sudetach z porywami do 60 km/h. Wiać będzie z kierunków południowo-wschodnich i południowych.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
  • Dlaczego wierzący musi znać i cenić swoją wartość?
  • W jaki sposób spowiedź wpływa na nasze relacje z ludźmi?
  • Jak uniknąć toksycznej relacji z kierownikiem duchowym?
  • Jak znajdować sens w cierpieniu?
  • W czym tkwi niebezpieczeństwo posiadania?
  • ...

Skomentuj artykuł

Czy to już wiosna? Synoptyk IMGW: Od piątku coraz cieplej i bardziej pogodnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.