Do końca 2022 UE zmniejszy import rosyjskiego gazu o dwie trzecie

Do końca 2022 UE zmniejszy import rosyjskiego gazu o dwie trzecie
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

- Do końca tego roku zmniejszymy o dwie trzecie import rosyjskiego gazu, a do października zapełnimy w 90 proc. wszystkie magazyny gazu, które zostaną połączone dla całej Unii Europejskiej - powiedział komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton.

- Pracujemy nad całkowitym wykluczeniem Rosji jako dostawcy węglowodorów - powiedział Breton w wywiadzie dla France Info, zaznaczając, że jako źródła gazu rozpatrywane są m.in. USA i Afryka Północna.

- Zastanawiamy się nad wszystkimi opcjami, w tym zwiększeniem udziału elektrowni jądrowych (w wytwarzaniu energii) – dodał komisarz.

Breton wyjaśnił też, że z powodu inwazji Rosji na Ukrainę UE "znajduje się w gospodarce wojennej, robimy całkowicie wyjątkowe rzeczy, robimy je szybko, dywersyfikujemy, używamy skroplonego gazu".

Rosja dostarcza UE 40 proc. gazu oraz ok. 25 proc. ropy naftowej.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
Na temat internetu powstało już bardzo wiele badań, a pozycji poświęconych tej problematyce przybywa każdego dnia. Najczęściej są one podejmowane przez przedstawicieli nauk społecznych, ale wśród nich jest wciąż niewiele rozważań teoretycznych i badań prowadzonych...

Skomentuj artykuł

Do końca 2022 UE zmniejszy import rosyjskiego gazu o dwie trzecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.