Doradca prezydenta USA ds. medycznych: nie jest potrzebna nowa szczepionka przeciwko Omikronowi

Doradca prezydenta USA ds. medycznych: nie jest potrzebna nowa szczepionka przeciwko Omikronowi
fot. unsplash.com

Doradca prezydenta USA Joe Bidena ds. medycznych Anthony Fauci uważa, że nie jest potrzebna nowa szczepionka przeciwko wariantowi Omikron koronawirusa. Mówił o tym w czwartek w mowie online skierowanej do władz rzymskiego uniwersytetu La Sapienza, który przyznał mu tytuł doktora honoris causa.

Fauci wyraził opinię, że dawki przypominające obecnie dostępnych szczepionek stanowią dobrą ochronę przed Omikronem. Jak dodał, zmniejszają one o 80 procent ryzyko hospitalizacji z powodu Covid-19.

"Potrzebujemy pilnie uniwersalnych szczepionek przeciwko koronawirusowi" - podkreślił. Jego zdaniem w przyszłości na pewno pojawią się nowe warianty koronawirusa.

"Jest wysoce nieprawdopodobne, jeśli nie wręcz niemożliwe, by udało się nam wykorzenić Covid-19" - powiedział.

"Musimy starać się utrzymywać go pod kontrolą na tak niskim poziomie, aby nie blokował społeczeństwa, jak teraz grypa i inne choroby układu oddechowego" - stwierdził doradca kolejnych amerykańskich prezydentów, którego rodzina pochodzi z Włoch. "Prawdopodobnie idziemy w tym kierunku, ale dzisiaj w Stanach Zjednoczonych z milionem (nowych) przypadków (zakażeń) dziennie i 145 tysiącami osób w szpitalach, jeszcze do tego nie doszliśmy" - zaznaczył.

W czasie zdalnej lectio magistralis doktor Fauci ocenił, że jeśli chodzi o szczepienia, to Włochy poradziły sobie lepiej niż USA. "Chcę pogratulować Włochom" - dodał.

Mówił też o potrzebie zjednoczenia sił na poziomie globalnym w walce z pandemią.

"W końcu wrócimy do normalnego życia, oby szybciej niż później" - podkreślił Anthony Fauci.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Doradca prezydenta USA ds. medycznych: nie jest potrzebna nowa szczepionka przeciwko Omikronowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.