Dostałeś SMS o niedopłacie podatku? Uważaj, to może być oszustwo

Dostałeś SMS o niedopłacie podatku? Uważaj, to może być oszustwo
Fot. Depositphotos.com
PAP/mł

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami dotyczącymi nadpłaty lub niedopłaty PIT. Jak powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka KAS Anita Wielanek, służby skarbowe nie rozsyłają takich wiadomości do podatników.

„Resort finansów nie jest nadawcą wiadomości SMS, które trafiają do podatników, a w treści wiadomości znajduje się link prowadzący rzekomo do konta urzędu skarbowego lub numer telefonu komórkowego, pod którym będzie można skontaktować się z (fałszywym) pracownikiem skarbówki” – podano w informacji Ministerstwa Finansów, przesłanej w czwartek PAP.

Jak wskazano w informacji MF, takie wiadomości są próbą wyłudzenia danych. Nadpłatę bądź niedopłatę wynikającą z rozliczenia rocznego można sprawdzić w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl lub w urzędzie skarbowym.

„Krajowa Administracja Skarbowa nie wysyła do podatników żadnych wiadomości SMS ws. nadpłaty lub niedopłaty w podatku. Nadpłatę bądź niedopłatę wynikającą z rozliczenia rocznego można sprawdzić w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl lub w urzędzie skarbowym” – powiedziała PAP Wielanek i zaapelowała o ostrożność.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Linda Jarosch

Zmień swoje „za mało” w „wystarczająco dobrze”

Kochać siebie – to dla nas, kobiet, zazwyczaj wielkie wyzwanie. Czy naprawdę cenimy siebie za to, kim jesteśmy? Czy potrafimy siebie zaakceptować takimi, jakie jesteśmy? Czy mamy pewność,...

Skomentuj artykuł

Dostałeś SMS o niedopłacie podatku? Uważaj, to może być oszustwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.