Druga porażka Asseco Prokomu Gdynia

W drugim spotkaniu w tegorocznej edycji Euroligi występujący w grupie A koszykarze Asseco Prokomu Gdynia przegrali na własnym parkiecie z hiszpańską drużyną Caja Laboral Vitoria 73:80 (15:20, 23:21, 16:21, 19:18).

Hiszpański zespół jeszcze do niedawna występował pod nazwą TAU Ceramica i trzykrotnie awansował do Final Four Euroligi. Jako jedna z dwóch ekip, obok CSKA Moskwa, co roku występował przynajmniej w ćwierćfinałach tych rozgrywek. Do Gdyni przyjechał więc rywal z bardzo wysokiej półki. A w składzie hiszpańskiej ekipy m.in. znany doskonale trójmiejskiej publiczności Amerykanin z polskim paszportem David Logan.

W Prokomie zadebiutowali przed własną publicznością Filip Widenow i J.R. Giddens. W pierwszej kwarcie gdyński zespół się docierał. Szwankowała jeszcze gra w obronie i było sporo niedokładności pod koszem rywali. W drugiej kwarcie jakość gry zdecydowanie się poprawiła. Nie na tyle jednak, by prowadzić w tym meczu. Prokom po 20 minutach przegrywał 38:41.

Na początku drugiej połowy strata zmalała do zaledwie jednego „oczka”. Niestety, później gdynianie zaczęli znowu fatalnie bronić. Goście fantastycznie zbierali, stwarzając sobie drugie szanse na trafienie i najczęściej trafiali. W 27 minucie hiszpański zespół prowadził już 58:42. Do końca kwarty stratę gospodarzom udało się zniwelować do ośmiu punktów.

Czwartą kwartę zaczęła „trójka” rzucona przez Mirzę Teletovicia i od tej pory przewaga gości wahała się w granicach 10 punktów. Koszykarze Prokomu nie byli w stanie odrobić takiej straty. Przegrali 73:80. Jest to ich druga porażka w tegorocznych rozgrywkach Euroligi.