Ekstraklasa: Lech wygrywa, w Lubinie na remis

Piłkarze Lecha Poznań udanie zrewanżowali się warszawskiej Polonii za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek, wygrywając w niedzielę na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej 3:0. Dwie bramki dla poznaniaków zdobył Robert Lewandowski. We wcześniejszym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało na własnym stadionie z Piastem Gliwice 1:1 (1:0).

Przez pierwsze minuty walka toczyła sie głównie o przejęcie kontroli nad środkiem pola, a ożywienie w grę wniosła jedynie ładna akcja Sławomira Peszki, który uderzał zza linii pola karnego. Goście objęli prowadzenie w 25. minucie. Z rzutu wolnego uderzył Peszko, a do odbitej przez Sebastiana Przyrowskiego piłki dopadł Lewandowski i umieścił ją w siatce. Bramkarz Polonii w niedzielę grał słabo, na szczęście dla Polonii kolejne jego błędy nie przyniosły bramek lechitom. Gospodarze szukali okazji do wyrównania, ale drużyna z Poznania w drugiej połowie rozstrzygnęła mecz na swoja korzyść. Dwie efektowne akcje zespołu Lecha sprawiły, że po drugim celnym strzale Lewandowskiego i golu Tomasza Mikołajczaka goście wywieźli tyle samo punktów, co zdobytych bramek.

Polonia Warszawa - Lech Poznań 0:3 (0:1)

0:1 Robert Lewandowski (25') 0:2 Robert Lewandowski (72'), 0:3 Tomasz Mikołajczak (86')

Piłkarze Zagłębia Lubin dominowali w pierwszej połowie spotkania. Stworzyli kilka dogodnych sytuacji, lecz nie potrafili ich wykonczyć. Dopiero w 43 minucie przewagę udokumentowali golem. Szymon Pawłowski wywalczył rzut rożny, sam go też wykonał. Piłkę wybił przed pole karne bramkarz Piasta Rafał Kwapisz, ale stał tam Łukasz Hanzel i ładnym strzałem posłał piłkę do bramki.

W drugiej części gry lubinianie próbowali podwyższyć. W 55 minucie potężny strzałem popisał się Mouhammadou Traore, ale Kwapisz sparował piłkę na róg. Goście z rzadka próbowali atakować. Jednak w 72 minucie jedna z tych prób przyniosła efekt. Sebastian Olszar podał do Kamila Wilczka, a ten będąc w sytuacji sam na sam posłał piłkę w długi róg i pokonał bramkarza gospodarzy. Ten gol dodał gościom skrzydeł, ale więcej bramek już w tym meczu nie było.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 1:1 (1:0)
1:0 Łukasz Hanzel (43'), 1:1 Kamil Wilczek (72')