Ekstraklasa: zwycięstwo Zagłębia w Lubinie

inf. wł./PR

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski, a jeszcze do grudnia trener Zagłębia Lubin Franciszek Smuda nerwowo spoglądał na poczynania przede wszystkim swoich podopiecznych, ale i chyba piłkarzy Polonii. Te pełne zniechęcenia spojrzenia miały podstawy, bowiem w pierwszej połowie mecz w Lubinie między Zagłębiem a Polonią Bytom był kiepski. Z boiska wiało nudą.

Tak naprawdę z pierwszej połowy warto wspomnieć jedynie o dwóch sytuacjach. W 15. minucie ładnym lobem popisał się Grzyb, ale zmierzającą w kierunku lubińskiej bramki piłkę w ostatniej chwili wybił Jasiński. Gospodarze mogli zdobyć gola w 42. minucie, kiedy to po rzucie wolnym wykonywanym przez Bartczaka piłka przeleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką.

Dopiero końcowe minuty spotkania przyniosły ożywienie. Głównie za sprawą lubinian, którzy chcieli koniecznie odnieść zwycięstwo. W 72. minucie strzał Traore obronił Skaba. Dwie minuty później z 19 metrów strzelał Micanski, Skaba jeszcze podbił piłkę i ta po uderzeniu w poprzeczkę opuściła plac gry. Po kolejnych dwóch minutach gospodarze prowadzili 1:0. Hanzel kopnął z 25 metrów, piłka odbiła się od prawego słupka, uderzyła w plecy padającego Skaby i wpadła do bramki. W 81. minucie było 2:0. Tym razem bramkarza Polonii pokonał strzałem z 19 metrów Traore. Smuda mógł odetchnąć.

Zagłębie Lubin – Polonia Bytom (0:0)
1:0 Hanzel (76’), 2:0 Traore (81’)

1.Wisła Kraków 11 21:7 28
2. Ruch Chorzów 11 14:5 25
3. Legia Warszawa 11 16:6 21
4. Polonia Bytom 12 15:10 20
5. Lech Poznań 11 18:13 18
6. GKS Bełchatów 11 13:10 18