El. MŚ 2018 - ostatnie przygotowania do meczu w Astanie

El. MŚ 2018 - ostatnie przygotowania do meczu w Astanie
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / kw

Zastępy policji przeprowadzały ćwiczenia na trybunach Astana Arena, gdzie o godzinie o 18. rozpocznie się mecz Kazachstan - Polska w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2018. Bramy stadionu zostaną otwarte o 16.30.

Na kilka godzin przed rozpoczęciem niedzielnego meczu, zastępy policji przeprowadzały ćwiczenia. Funkcjonariusze biegali po trybunach, następnie ustawiali się w szeregu i imitowali walkę z kibicami pokonując kolejne rzędy krzesełek. Przed obiektem stoją natomiast autobusy i ciężarówki wypełnione funkcjonariuszami. Z kolei pojedynczy policjanci z psami sprawdzali wszystkie pomieszczenia wewnątrz obiektu.

DEON.PL POLECA

W środku trwają natomiast próby hymnów. Bramy stadionu otwarte zostaną na półtorej godziny przed rozpoczęciem meczu, czyli o 16.30. Na trybunach spodziewanych jest kilkuset kibiców z Polski oraz okoliczna polonia.

"Ze względu na porę (czyli godz. 22 miejscowego czasu - PAP) na trybunach nie będzie kompletu publiczności. Gdyby mecz był w sobotę, na pewno przyjechałoby więcej Polaków, którzy mieszkają np. w Karagandzie. Jednak odległości są bardzo duże, a większość w poniedziałek idzie do pracy" - powiedział wiceprezes związku Polaków w Kazachstanie Witalij Chmielewski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

El. MŚ 2018 - ostatnie przygotowania do meczu w Astanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.