Elim. LE: Ruch wygrywa w Kazachstanie

inf. wł./ŁK

Piłkarze Ruchu Chorzów jako pierwsi spośród polskich drużyn zainaugurowali rozgrywki europejskich pucharów. W meczu pierwszej rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej "Niebiescy" pokonali w Karagandzie (Kazachstan) miejscowy Szachtior.

Gracze z Chorzowa wygrali, ale nie zachwycili. Widać, że znajdują się dopiero na początku przygotowań do sezonu ligowego. Gospodarze przeważali od pierwszych minut i w 8. minucie zdobyli bramkę, wykorzystując błąd obrony Ruchu. Strzelcem gola był Bośniak Aldin Didić. Ataki graczy Szachtiora były groźniejsze, ale wystarczyło że gospodarze zbyt szybko myślami powędrowali do szatni na przerwę, by "Niebiescy" wyrównali za sprawą Łukasza Janoszki, który posłał piłkę w długi róg bramki rywali.

Kazachowie nie tylko pośpieszyli się z przerwą, ale i później wrócili myślami do gry. Gdy to się stało przegrywali już bowiem 1:2. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie bramkarz gospodarzy sfaulował w polu karnym Sebastiana Olszara, a rzut karny na gola zamienił Wojciech Grzyb. Do końca meczu gracze Szachtiora mieli kilka doskonałych okazji do wyrównania, bowiem słabo spisywała się obrona Ruchu. Nie potrafili ich jednak wykorzystać, lub na posterunku był Krzysztof Pilarz. Już w doliczonym czasie gry do pustej bramki nie trafił Andriej Finonczenko i mecz zakończył się wygraną gości.

Szachtior Karaganda - Ruch Chorzów 1:2 (1:1)
1:0 Aldin Didić (8'), 1:1 Łukasz Janoszka (45'), 1:2 Wojciech Grzyb (47')