Elżbieta II prowadziła samochód mimo zaleceń lekarzy o odpoczynku

Elżbieta II prowadziła samochód mimo zaleceń lekarzy o odpoczynku
Fot. Elizabeth R / YouTube.com
PAP / tk

Królowa Wielkiej Brytanii 95-letnia Elżbieta II widziana była na terenie zamku w Windsorze za kierownicą swojego Jaguara. Zaledwie trzy dni po tym, jak lekarze zalecili królowej jeszcze co najmniej dwa tygodnie odpoczynku.

Królowa - w chuście na głowie i okularach przeciwsłonecznych - była jedyną osobą w samochodzie, ale być może towarzyszyły jej psy, bo jak podaje stacja BBC wiadomym jest, że często je zabiera w ten sposób na spacery po okolicy.

W piątek wieczorem zaniepokojenie wywołała podana przez Pałac Buckingham informacja, że lekarze zalecili Elżbiecie II odpoczynek przez co najmniej następne dwa tygodnie i podejmowanie jedynie "lekkich obowiązków związanych z pracą za biurkiem", zwłaszcza, że w ostatnich dwóch tygodniach musiała ona odwołać udział w kilku zaplanowanych wydarzeniach, a jedną noc spędziła w szpitalu na badaniach.

Niespełna dwa tygodnie temu odwołała ona podróż do Irlandii Północnej, a później - udział w rozpoczętym w niedzielę ONZ-owskim szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow. Wraz z podaną w piątek informacją o zaleconym przez lekarzy dwutygodniowym odpoczynku przekazano też, że Elżbieta II nie będzie mogła wziąć udziału w Festiwalu Pamięci, który odbędzie się w sobotę 13 listopada, ale - jak przekazano - ma ona "stanowczy zamiar" uczestniczyć w uroczystościach Niedzieli Pamięci następnego dnia, gdy oddawany jest hołd poległym w czasie obu wojen światowych.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jakub Marcin Bulzak
Praca p. Jakuba Marcina Bulzaka mieści się w metodologicznej kategorii prac, które nazywamy przyczynkiem historycznym, czasem mikrohistorią. Obejmuje bowiem analizą wydarzenie historyczne w skali lokalnej/regionalnej (Sądeckie, Małopolska), ale z istotnymi desygnatami ogólniejszymi. To jej najbardziej...

Skomentuj artykuł

Elżbieta II prowadziła samochód mimo zaleceń lekarzy o odpoczynku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.