Euro 2020. Włochy mistrzami Europy w piłce nożnej

Euro 2020. Włochy mistrzami Europy w piłce nożnej
Włochy mistrzem Europy w piłce nożnej (fot. Michael Regan/EPA/PAP)
Deon.pl

Drużyna Włoch wygrała turniej Euro 2020 i została mistrzem Europy w piłce nożnej. W finale Włosi pokonali Anglię, a o zdobyciu trofeum zadecydował konkurs rzutów karnych.

Mecz odbywał się na stadionie Wembley w Londynie i dlatego Anglicy przystępowali do spotkania czując silny doping swoich kibiców. Finał zaczął się dla nich znakomicie, bo już w 3. minucie zdobyli gola. Po szybkiej akcji bramkę dla Anglii strzelił obrońca Luke Shaw.

Niesieni dopingiem swoich kibiców, Anglicy dominowali przez całą pierwszą połowę meczu. W drugiej do głosu doszli Włosi. W 67. minucie, w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym, piłkę do bramki Anglii wbił doświadczony włoski obrońca Leonardo Bonucci.

Remis 1:1 utrzymał się do końca meczu i nie uległ zmianie także w dogrywce. Rzuty karne lepiej strzelali Włosi, trafiając do bramki trzy z pięciu strzałów, gdy Anglicy pokonali włoskiego bramkarza tylko dwukrotnie.

DEON.PL POLECA

Włochy triumfowały na Wembley i zdobyły drugi raz w historii tytuł mistrza Europy w piłce nożnej. Poprzedni raz Italia wywalczyła to trofeum w 1968 r. Anglia jak dotąd nie ma na kocie mistrzowskiego tytułu.

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George A. Maloney SJ

Pozostaje nam mistyka 

Chrześcijanin przyszłości będzie musiał być mistykiem – stwierdził kiedyś słynny teolog katolicki Karl Rahner. Nam jednak rzadko udaje się „widzieć” Boga w sobie i wokół siebie.

Autor zaprasza do podjęcia modlitwy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Euro 2020. Włochy mistrzami Europy w piłce nożnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.