Euro 2020. Włochy mistrzami Europy w piłce nożnej

Euro 2020. Włochy mistrzami Europy w piłce nożnej
Włochy mistrzem Europy w piłce nożnej (fot. Michael Regan/EPA/PAP)
Deon.pl

Drużyna Włoch wygrała turniej Euro 2020 i została mistrzem Europy w piłce nożnej. W finale Włosi pokonali Anglię, a o zdobyciu trofeum zadecydował konkurs rzutów karnych.

Mecz odbywał się na stadionie Wembley w Londynie i dlatego Anglicy przystępowali do spotkania czując silny doping swoich kibiców. Finał zaczął się dla nich znakomicie, bo już w 3. minucie zdobyli gola. Po szybkiej akcji bramkę dla Anglii strzelił obrońca Luke Shaw.

Niesieni dopingiem swoich kibiców, Anglicy dominowali przez całą pierwszą połowę meczu. W drugiej do głosu doszli Włosi. W 67. minucie, w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym, piłkę do bramki Anglii wbił doświadczony włoski obrońca Leonardo Bonucci.

Remis 1:1 utrzymał się do końca meczu i nie uległ zmianie także w dogrywce. Rzuty karne lepiej strzelali Włosi, trafiając do bramki trzy z pięciu strzałów, gdy Anglicy pokonali włoskiego bramkarza tylko dwukrotnie.

Włochy triumfowały na Wembley i zdobyły drugi raz w historii tytuł mistrza Europy w piłce nożnej. Poprzedni raz Italia wywalczyła to trofeum w 1968 r. Anglia jak dotąd nie ma na kocie mistrzowskiego tytułu.

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George A. Maloney SJ
23,03 zł
32,90 zł

Pozostaje nam mistyka 

Chrześcijanin przyszłości będzie musiał być mistykiem – stwierdził kiedyś słynny teolog katolicki Karl Rahner. Nam jednak rzadko udaje się „widzieć” Boga w sobie i wokół siebie.

Autor zaprasza do podjęcia modlitwy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Euro 2020. Włochy mistrzami Europy w piłce nożnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.