Euroliga: Ambitna gra i przegrana Prokomu

(fot. PAP/Adam Warżawa)
inf. wł./ŁK

Koszykarze Asseco Prokom Gdynia byli bardzo bliscy trzeciego z rzędu zwycięstwa w rozgrywkach Euroligi. Po wyrównanym pojedynku ulegli jednak Żalgirisowi Kowno 69:72.

Gospodarze po słabej pierwszej kwarcie - w której rzucili zaledwie 13 punktów - w drugiej odsłonie zabrali się do pracy i w efekcie na przerwę schodzili z jednopunktowym prowadzeniem. Na początku trzeciej kwarty goście ponownie odskoczyli na kilka punktów, ale udane akcje Burella i Ewinga pozwoliły gospodarzom odzyskać inicjatywę w meczu. Po trzech kwartach na tablicy wyników wyświetlił się remis - 49:49. Początek decydującej odsłony należał do Żalgirisu, który objął prowadzenie 58:51. Podopieczni Tomasa Pacesasa walczyli ambitnie i w ostatniej minucie zdołali - po rzucie Burella - objąć prowadzenie 69:68. Niestety - ostatnie sekundy emocjonującej końcówki należały do gości... Mimo porażki, mistrz Polski zachował niewielkie szanse na awans do grona szesnastu najlepszych drużyn Europy.