Euroliga: Asseco Prokom wygrywa w TOP 16

inf. wł. / ŁK

Asseco Prokom Gdynia niezwykle udanie rozpoczął rywalizację w TOP 16 Euroligi koszykarzy. W grupie G rozgrywek podopieczni Tomasa Pacesasa w czwartek pokonali u siebie Żalgiris Kowno 89:65.

Wynik spotkania otworzył celnym rzutem David Logan. Rozgrywający reprezentacji Polski już w pierwszej kwarcie błysnął skutecznością, zdobywając w przeciągu sześciu minut 12 punktów. Dzięki rzutom Logana Asseco od stanu 8:7 zdobyło 9 "oczek" z rzędu, obejmując wyraźne prowadzenie. W drugiej kwarcie utrzymywała się kilkupunktowa przewaga Prokomu, ale wystarczyło kilka udanych zagrań Amerykanina z polskim paszportem, by po jego celnej "trójce" w 16 minucie gospodarze prowadzili 15 "oczkami" (43:28). Do przerwy podopieczni trenera Pacesasa wygrywali 45:36.

Po upływie 5 minut drugiej połowy Prokom miał już w zapasie 20 punktów i pewnie zmierzał po zwycięstwo. Gracze Żalgirisu byli bezradni, ponieważ szwankowała skuteczność. Goście oddawali więcej rzutów za 2 i 3 punkty, a i tak coraz bardziej tracili dystans. Gospodarze - zwłaszcza Adam Hrycaniuk i Ronnie Burrell - dobrze zastawiali bronioną tablicę, nie pozwalając rywalom na ponawianie akcji.

Prokom grał konsekwentnie do końca, choć wygrana gospodarzy była przesądzona dużo wcześniej. W nagrodę odniósł zaskakująco wysokie zwycięstwo, zostając liderem grupy G Euroligi po pierwszej kolejce. Najskuteczniejszym graczem Asseco został Logan (20 pkt).