Euroliga mężczyzn: Pierwsza wygrana Asseco

Asseco Prokom Gdynia w trzecim meczu tegorocznej edycji Euroligi koszykarzy odniósł pierwsze zwycięstwo, pokonując drużynę Armani Jeans Mediolan 88:83.

Pierwsza kwarta nie wskazywała na wygraną gospodarzy. Goście z Mediolanu, za sprawą dobrej dyspozycji rzutowej Alexa Ackera po 10 minutach meczu prowadzili 25:16. Na początku drugiej kwarty trzecie przewinienie złapał Qyntel Woods, jednak twarda obrona gospodarzy przyniosła efekt i w 13. minucie meczu David Logan zdobywając swój 14. punkt doprowadził do remisu po 29. Cztery minuty później celne trafienie Adama Hrycaniuka wyprowadziło Asseco na prowadzenie.

Przez kolejne minuty utrzymywała się niewielka przewaga Prokomu, choć goście kilka razy doprowadzili do wyrównania stanu meczu. Pod koniec trzeciej kwarty gospodarze stracili Woodsa. Amerykanin, który grał słabo, nie opanował nerwów i po dwóch przewinieniach technicznych udał się do sztani. Mimo to gospodarze nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Najlepiej w drużynie z Gdyni zaprezentował się Logan, który zdobył 23 punkty, wsród gości na wyróżnienie zasłużył Morris Finley (25 pkt).