Euroliga: Porażka Lotosu Gdynia

Koszykarki Lotosu nie sprostały w Gdyni Spartakowi Moskwa w meczu grupy D Euroligi. Rosjanki na prowadzenie wyszły pod koniec drugiej kwarty i nie oddały go już do końca spotkania.

Gospodynie lepiej zaczęły mecz i w połowie kwarty prowadziły 8. punktami. Rywalki zmniejszyły straty jeszcze przed końcem pierwszej odsłony gry. Celne rzuty wolne Edwige Lawson-Wade sprawiły, że Spartak w 18 minucie meczu wyszedł na prowadzenie 39:38. Minimalna przewaga zespołu gości utrzymywała się do stanu 46:45 dla przyjezdnych. Wówczas koszykarki z Moskwy zdobyły z rzędu 8 punktów. Lotos zdołał dojść rywalki na 3 punkty (51:54 w 27 minucie), ale po 30 minutach przewaga gości wynosiła ponownie 9 punktów. W decydującej kwarcie gospodynie ponownie zbliżyły się do Spartaka, po celnym rzucie Magdaleny Leciejewskiej było tylko 67:70, ale trafienia Sylvii Fowles pozbawiły gdynianki złudzeń.

Grupa D:
Lotos Gdynia - Spartak Moskwa 70:77 (24:21, 14:18, 17:25, 15:13)

Grupa B:
Beretta-Famila Schio - Halcon Avenida Salamanca 64:74 (20:33, 22:14, 7:10, 15:17)