Euroliga: Porażka Prokomu po dobrej grze

Koszykarze Asseco Prokom Gdynia ulegli na wyjeździe Panathinaikosowi Ateny 66:74 w meczu dziewiątej kolejki grupy D koszykarskiej Euroligi. Spotkanie było zaskakująco zacięte, a mistrzowie Polski stawili silny opór aktualnym zdobywcom Pucharu Europy.

Podopieczni litewskiego szkoleniowca Tomasa Pačesasa przespali początek spotkania i w 5. minucie przegrywali 13:4. Zdołali się jednak pozbierać i po pierwszej kwarcie tracili tylko 5 punktów do rywali. Po przerwie Panathinaikos ponownie odskoczył na 10 oczek, ale celne rzuty Qyntela Woodsa i Ronnie Burella sprawiły, że Prokom dogonił gospodarzy i w końcówce pierwszej połowy zdołał wyjść na prowadzenie.

Po zmianie stron koszykarze Asseco utrzymywali minimalną przewagę i dopiero celny rzut osobisty w 30 minucie spotkania ponownie dał prowadzenie gospodarzom. W ostatniej kwarcie gościom zabrakło sił i Panathinaikos powoli odjeżdżał graczom z Gdyni, by ostatecznie zwyciężyć 74:66.

Najwięcej punktów dla Prokomu zdobył Daniel Ewing - 19.

Grupa D:
Panathinaikos - Prokom Sopot 74:66 (23:18, 13:20, 14:13, 24:15)
Real Madryt - EWE Baskets Oldenburg 73:60 (17:20, 17:10, 24:17, 15:13)

Grupa A:
Montepaschi Siena - Fenerbahce Ulker Stambuł 101:58 (19:14, 31:11, 28:14, 23:19)