Euroliga: Porażka Prokomu w ostatnim występie

Nie udało się zespołowi Asseco Prokom Gdynia pożegnanie z rozgrywkami Euroligi. W ostatnim meczu grupy A gdynianie przegrali na własnym parkiecie z Maccabi Electra Tel Awiw 72:83 (11:25, 18:27, 28:15, 15:16).

We wcześniejszych meczach koszykarze Prokomu odnieśli tylko dwa zwycięstwa. Oznaczało to, że przed ostatnim pojedynkiem nie mieli już szans na awans do kolejnej rundy rozgrywek. Mogli jedynie honorowo pożegnać się z Euroligą. Ale pierwsze dwie kwarty gospodarze zagrali fatalnie. Inna sprawa, że rywal to przecież lider grupy A, przegrał w tej edycji zaledwie jedno spotkanie.

Gdynianie po 20 minutach przegrywali już 29:52 i dopiero w trzeciej kwarcie pokazali się z nieco lepszej strony. Wtedy było już jednak za późno. Goście przy tak wysokim prowadzeniu, oszczędzali siły, nie forsowali tempa, ale kontrolowali przebieg spotkania.

Prokom przegrał 72:83 i zakończył występy w Eurolidze.