Euroliga: Udany rewanż Prokomu

Po emocjonującej końcówce koszykarze Asseco Prokom Gdynia wygrali wyjazdowe spotkanie z EWE Baskets Oldenburg 82:80, rewanżując się rywalom za porażkę w meczu pierwszej kolejki Euroligi. Sukces w rywalizacji z niemiecką ekipą przybliża mistrzów Polski do awansu do następnej rundy rozgrywek.

Drużyna z Gdyni doskonale spisała się w trzeciej kwarcie, w której zdołała odrobić straty z pierwszej połowy i wyjść na niewielkie prowadzenie. Losy meczu ważyły się do ostatnich sekund. Minutę przed końcem po celnych rzutach wolnych Ronniego Burrella Asseco wyszło na jednopunktowe prowadzenie. Potem zbiórką na bronionej desce popisał się David Logan, ale po chwili stracił piłkę. Po kolejnym niecelnym rzutcie gospodarzy piłkę z tablicy zebrał Daniel Ewing, a po drugiej stronie boiska do kosza trafił Burrell. Gospodarzom udało sie wprawdzie zmniejszyć straty do jednego punktu, ale faulowany Ewing trafił jeden z dwóch rzutów wolnych, ustalając wynik spotkania, bowiem rzut rozpaczy w wykonaniu Milana Majstorovica nie sięgnął celu.

Grupa D:
EWE Baskets Oldenburg - Asseco Prokom Gdynia 80:82 (20:21, 21:15, 20:28, 19:18)

Panathinaikos Ateny - Armani Jeans Milano 80:68 (27:12, 17:20, 19:16, 17:20)

W jedynym dziś rozegranym meczu grupy C spotkały się zespoły, w barwach których występują Polacy. Zdecydowane zwycięstwo nad Olimpiją Lublana odniosła drużyna Maccabi Tel Awiw z Maciejem Lampe w składzie. Polak zdobył dla gości zaledwie 2 punkty. W zespole gospodarzy wystąpił Paweł Kikowski, zaghrał niecałe 2 minuty i niczym szczególnym nie zapisał się w statystykach.

Grupa C:
Union Olimpija Lublana - Maccabi Electra Tel Awiw 65:82 (20:20, 16:24, 19:14, 10:24)