Euroliga: Wisła Can Pack Kraków ostatnia

Koszykarki Wisły Can Pack Kraków zajęły ostatnie, czwarte miejsce, w turnieju finałowym Euroligi kobiet. W meczu o 3. lokatę wiślaczki przegrały z UMMC Jekaterinburg 50:84. Mistrzyniami zostały koszykarki Spartaka Moskwa.

Mecz poprzedziła minuta ciszy w hołdzie ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. Koszykarki Wisły grały w koszulkach przyozdobionych kirem, kibice odśpiewali polski hymn. "Na prośby krakowskiego klubu nie było także występów cheerleaderek" - powiedział prezes Wisły Ludwik Miętta-Mikołajewicz.

Pierwsza kwarta w wykonaniu "Białej Gwiazdy" była obiecująca, ale w drugiej odsłonie meczu rywalki szybko doszły do głosu wychodząc na prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania. Krakowianki już do przerwy przegrywały dwunastoma punktami, a słaba postawa w ataku podczas trzeciej kwarty sprawiła, że mogły zapomnieć o wygranej. UMMC przeważał do ostatnich minut, deklasując nasze reprezentantki.

Wisła Can Pack Kraków - UMMC Jekaterynburg 50:84 (17:12, 11:28, 7:17, 15:27)

Koszykarki Spartaka Moskwa po raz czwarty z rzędu zdobyły mistrzostwo Euroligi. W decydujacym meczu turnieju Final Four w Walencji rozsyjski zespół pokonał miejscowy ROS Casares 87:80 (24:23, 25:16, 14:18, 24:23).