Euroliga: Zwycięstwa Wisły i KSSSE AZS PWSZ

Wisła Can Pack Kraków kontynuuje zwycięską passę w rozgrywkach Euroligi. Coraz lepiej radzi sobie też KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

Ostatnie w tabeli grupy B zawodniczki ESB Villeneuve nie miały nic do powiedzenia w spotkaniu z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski. Krakowianki juz po pierwszej kwarcie prowadziły piętnastoma punktami i jedyna niewiadomą stanowiły rozmiary ich zwycięstwa. Najlepszą zawodniczką w drużynie "Białej Gwiazdy" była Amerykanka Janell Burse, która zdobyła 28 punktów. Krakowianki pozostaja jedyną, oprócz Spartaka Moskwa drużyną bez porażki w Eurolidze.

Grupa B:
Wisła Can Pack Kraków - ESB Villeneuve 93:73 (32:17, 20:18, 16:17, 25:21)
Gospic Croatia - Beretta-Famila Schio 65:88 (25:27, 19:16, 12:29, 9:16)
Halcon Avenida Salamanca - MiZo Pecs 70:63 (26:18, 18:15, 15:12, 11:18)

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Euroligi odniosła drużyna KSSSE AZS-PWSZ Gorzów Wielkopolski, ogrywając drugie w tabeli grupy C zawodniczki USK Praga. Gorzowianki w połowie pierwszej kwarty miały 10 punktów przewagi, ale aż do ostatniej odsłony meczu nie mogły być pewne wygranej. Czwartą kwartę rozstrzygnęły jednak wyraźnie na swoją korzyść pozbawiając prażanki nadziei na zwycięstwo. W innym meczu tej grupy pierwszą porażkę w Eurolidze odniosło Rivas Ecopolis.

Grupa C:
KSSSE AZS-PWSZ Gorzów Wielkopolski - USK Praga 87:72 (28:24, 20:17, 19:20, 20:11)
MKB Euroleasing Sopron - Basket Bourges 83:73 (23:19, 19:19, 20:20, 21:15)
Dobri Anjeli Koszyce - Rivas Ecopolis 72:61 (16:19, 21:14, 10:14, 25:14)