FGE: INEA AZS wygrywa derby Poznania

W derbach Poznania lepsze okazały się koszykarki AZS-u, wygrywając z MUKS 75:69. W drugim niedzielnym spotkaniu Ford Germaz Ekstraklasy prowadząca w tabeli drużyna KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski wysoko wygrała na wyjeździe z Utexem ROW Rybnik.

Nawet jeśli drużyny okupują ostatnie miejsca w tabeli, pojedynek derbowy wyzwala dodatkowe emocje. Nie inaczej było w Poznaniu. "Akademiczki" lepiej rozpoczęły mecz z lokalnymi rywalkami, po pierwszej kwarcie prowadząc dziesięcioma "oczkami". MUKS do głosu doszedł po zmianie stron. Dzięki skutecznej grze Aleksandry Semmler i Maurity Reid podopieczne Iwony Jabłońskiej w dziesięć minut doprowadziły do remisu. Jednak w decydującej części meczu to gospodynie zachowały więcej sił i nerwów, ostatecznie zwyciężając z sześciopunktową przewagą. Najwięcej punktów dla AZS zdobyła Weronika Idczak - 25.

Przewaga zespołu gości w Rybniku nie podlegała dyskusji od pierwszych minut. KSSSE odniosło 20 zwycięstwo w sezonie i wygrana w następnej kolejce zagwarantuje im pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym. Walczące o awans do najlepszej ósemki rybniczanki mają już tylko punkt przewagi nad goniącymi je koszykarkami z Pruszkowa.

INEA AZS Poznań - MUKS Poznań 75:69 (20:10, 19:16, 15:28, 21:15)
Utex ROW Rybnik - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 49:85 (12:24, 17:16, 12:23, 8:22)