FGE: "Katarzynki" zwyciężają w Lesznie

inf. wł / ŁK

Energa Toruń wysoko ograła w Lesznie miejscową Tęczę, Wisła Can Pack u siebie wygrała z ŁKS-em, a Odra Brzeg pokonała CCC Polkowice w meczach 22. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy.

Toruńskie "Katarzynki" są coraz bliżej miejsca w pierwszej czwórce na koniec sezonu zasadniczego. W sobotę podopieczne Elmedina Omanica zdeklasowały Super-Pol Tęczę, wysoko wygrywając każdą z kwart. Gospodynie do przerwy zdobyły zaledwie 20 punktów, podczas gdy torunianki miały ich na koncie 49. Aż pięć zawodniczek zespołu gości zdobyło minimum 10 punktów, a najwięcej (17) Amerykanka Charity Egenti.

Wisła Can Pack Kraków bez najmniejszych problemów pokonała we własnej hali ŁKS Siemens AGD Łódź 77:44. Najlepszą zawodniczką meczu była Ewelina Kobryn, która zaliczyła double-double (13 pkt i 16 zbiórek).

Cenne zwycięstwo z faworyzowanymi zawodniczkami CCC Polkowice odniosły koszykarki Odry Brzeg. Porażka komplikuje polkowiczankom walkę z Wisłą o miejsce w pierwszej czwórce, a koszykarki Odry przybliża do szóstego miejsca po sezonie zasadniczym.

Super Pol Tęcza Leszno - Energa Toruń 48:94 (11:29, 9:20, 15:24, 13:21)
TS Wisła Can Pack Kraków - ŁKS Siemens AGD Łódź 77:44 (31:13, 15:7, 19:13, 12:11)
Odra Brzeg - CCC Polkowice 56:52 (18:18, 13:10, 6:7, 19:17)