FGE: Koszykarki Lotosu ponownie mistrzyniami

Koszykarki Lotosu Gdynia i sztab szkoleniowy fetują zdobycie mistrzostwa Polski (fot.: PAP/Adam Warżawa)
inf. wł. / ŁK

Koszykarki Lotosu Gdynia obroniły tytuł mistrza Polski. W emocjonującym czwartym spotkaniu finału Ford Germaz Ekstraklasy gdynianki pokonały KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 60:58 i wygrały serię 3-1.

W miarę upływu minut mecz robił się coraz bardziej nerwowy. Po pierwszej kwarcie minimalnie prowadził Lotos, ale w przeciągu następnych minut to przyjezdne zdobyły przewagę. Gospodynie wróciły na drugą połowę niesłychanie zmobilizowane, w efekcie pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie 5 punktów, same rzucając o 10 więcej. Mimo to szykowała się emocjonująca końcówka spotkania i taka rzeczywiście była. KSSSE zbliżyło się do Lotosu na dystans jednego celnego rzutu. Ostatnia minuta to festiwal rzutów wolnych, wykonywanych przez zawodniczki obu drużyn. Pomimo olbrzymiej stawki meczu i nerwów koszykarki były prawie bezbłędne. W efekcie Lotos utrzymał niewielkie prowadzenie i po końcowej syrenie mógł cieszyć się z obrony mistrzowskiego tytułu.

Bohaterką zespołu z Gdyni została Erin Philips (17 pkt, 6 zbiórek), której celne rzuty wolne w końcówce pozwoliły gospodyniom zachować przewagę. Najwięcej punktów w meczu - trzydzieści, zdobyła Samantha Richards, ale w ostatnich sekundach nie zdołała trafić rzutu, który KSSSE dałby wyrównanie.

Lotos Gdynia - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 60:58 (21:20, 12:18, 15:5, 12:15)