FGE: KSSE ogrywa CCC, emocje w Poznaniu

Wicemistrzynie Polski z Gorzowa Wielkopolskiego wygrały u siebie z CCC Polkowice w najciekawszym meczu 19. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy. Zwycięstwo w samej końcówce zapewniła sobie w Poznaniu Odra Brzeg.

Zawodniczki KSSSE AZS PWSZ bardzo dobrze w obronie rozpoczęły spotkanie z CCC. W pierwszej kwarcie pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie 12 punktów. Do przerwy prowadziły już 13 "oczkami" i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo. Tymczasem w trzeciej kwarcie gospodynie nie mogły trafić do kosza, w efekcie CCC zbliżyło się na 4 punkty. KSSSE nie dało jednak wydrzeć sobie zwycięstwa, pewnie wygrywając ostatnią odsłonę meczu.

Bliskie drugiej wygranej z rzędu były zawodniczki MUKS Poznań, ale w końcówce pokpiły sprawę pozwalając w ostatniej chwili wydrzeć sobie zwycięstwo. Gospodynie prowadziły 60:57, ale to Odra przeprowadziła decydujące akcje. Najpierw trafiła Chinyere Ibekwe, a po chwili minimalne zwycięstwo zapewniła gościom Xenia Stewart.

W pozostałych spotkaniach pewną wygraną odniosły koszykarki Wisły Can Pack, które ograły Super Pol Tęczę Leszno, a dwa punkty z Łodzi wywiózł Utex Row Rybnik. Kłopotów z pokonaniem ekipy INEA AZS Poznań nie miały mistrzynie Polski, Lotos Gdynia.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - CCC Polkowice 69:57 (23:12, 21:17, 8:17, 17:11)
MUKS Poznań - Odra Brzeg 60:61 (12:12, 19:11, 11:15, 18:23)
Wisła Can Pack Kraków - Super Pol Tęcza Leszno 86:65 (13:22, 26:17, 27:9, 20:17)
ŁKS Siemens AGD Łódź - Utex Row Rybnik 58:64 (12:22, 13:10, 19:18, 14:14)

Lotos Gdynia - INEA AZS Poznań 87:63 (19:16, 21:20, 17:10, 30:17)