FGE: Lotos Gdynia bliski obrony mistrzostwa

W trzecim meczu finału Ford Germaz Ekstraklasy obrończynie tytułu mistrzowskiego, koszykarki Lotosu Gdynia wygrały z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 75:68. Gdynianki objęły prowadzenie 2-1 i do ostatecznego triumfu brakuje im już tylko jednego zwycięstwa.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, niewielką przewagę utrzymywały gospodynie. Po zmianie stron zawodniczki KSSSE zdołały wyjść na prowadzenie, ale w ostatniej kwarcie Lotos odrobił straty i mimo ambitnego pościgu rywalek wygrał różnicą 7. punktów.

Decydującym o zwycięstwie gospodyń elementem była dobra skuteczność rzutów z dystansu. W drużynie z Gdyni doskonałe zawody rozegrała Marta Urbaniak, która zdobyła 21 punktów, trafiając aż 7 z 10 rzutów za trzy. Wśród gości na wyróżnienie zasłużyła Samantha Richards, która rzuciła 20 "oczek"

Czwarte spotkanie finału rozegrane zostanie w sobote w Gdyni.

Lotos Gdynia - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 75:68 (21:17, 14:15, 14:21, 26:15)