FGE: Pierwszy mecz półfinału dla KSSSE

Mecz wicemistrzyń Polski, koszykarek KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski z CCC Polkowice zainaugurował rywalizację w półfinałach Ford Germaz Ekstraklasy. Faworyzowane gospodynie wygrały 81:70.

Pierwszy mecz półfinału toczył się pod dyktando gorzowianek, które po pierwszej połowie wygrywały dziesięcioma punktami. Rywalki odrobiły połowę strat, jednak w decydujących momentach czwartej kwarty gospodynie okazały swą wyższość. W drużynie KSSSE na wyróżnienie zasłużyła Nkolika Anosike, która zdobyła 16 punktów i miała 6 zbiórek. W szeregach polkowiczanek prym wiodła Shannon Bobbitt - 18 punktów.

W środę drugi mecz tej pary, oraz pierwsze spotkanie półfinałowe pomiędzy Lotosem Gdynia i Energą Toruń.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - CCC Polkowice 81:70 (25:19, 19:15, 20:25, 17:11)