FGE: W wielkim finale jest już remis

Koszykarki KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski nie powtórzyły niedzielnego wyniku i w drugim finałowym spotkaniu rozgrywek ekstraklasy przegrały w poniedziałek z Lotosem Gdynia 72:80 (15:20, 17:16, 15:20, 25:24). Teraz rywalizacja przenosi się do Gdyni. Gra się do trzech zwycięstw. Na razie jest 1-1.

Od pierwszych minut poniedziałkowego meczu widać było olbrzymią determinację w zespole Lotosu. Gdynianki chciały wygrać, by mieć dobrą pozycję przed rywalizacją na własnym parkiecie. Po 4 minutach wypracowały 4 punktową przewagę. Ale wtedy miejscowe jeszcze zdołały doprowadzić do remisu 11:11. Jednak w tym miejscu koszykarki z Gorzowa przez chwilę się zatrzymały, a Lotos zdobył 9 kolejnych punktów.
Na drugą kwartę AZS wychodził ze stratą 5 „oczek”. Po trzech minutach tracił już ich 13. I znowu zryw i mozolne odrabianie. Po 20 minutach gry było 32:36.

W trzeciej części spotkania doskonale spisywała się Magdalena Leciejewska. W dużej mierze dzięki jej rzutom i zbiórkom Lotos znowu odskoczył tym razem już na 15 punktów.