FGE: Wisła Can Pack ograła poznanianki

W niedzielnym spotkaniu Ford Germaz Ekstraklasy INEA AZS Poznań uległa Wiśle Can Pack Kraków 65:84.

Po wyrównanym początku, w którym obie drużyny miały problem ze skutecznością, przewagę uzyskały zawodniczki Białej Gwiazdy. W końcówce pierwszej kwarty INEA zdołała odrobić straty i uzyskać jednopunktowe prowadzenie. Zespół gości zmobilizował się w drugiej odsłonie, przewagę odzyskał po trafieniu Katariny Zohnovej i grając agresywnie w obronie uniemożliwił rywalkom celne rzuty. Po 6 i pół minuty kwarty wiślaczki miały na koncie 22 punkty, przy zaledwie czterech "oczkach" gospodyń. Ostatecznie do przerwy Wisła prowadziła 14 punktami.

Po zmianie stron krakowianki kontrolowały spotkanie, ostatecznie wygrywając z dziewiętnastopunktową przewagą. Najwięcej punktów dla zwyciężczyń zdobyły Marta Fernandez i Janell Burse - po 14, wśród gospodyń najskuteczniejsza była Agnieszka Skobel - 13 "oczek".

INEA AZS Poznań - Wisła Can Pack Kraków 65:84 (20:19, 14:28, 10:17, 21:20)