FGE: Wisła poza strefą medalową, awans CCC

Koszykarki krakowskiej Wisły Can Pack, uczestniczki zbliżającego się Final Four Euroligi, nie powalczą o tytuł mistrza Polski, a w przyszłym sezonie nie będą reprezentować naszego kraju w europejskich pucharach. Krakowianki przegrały trzecie, decydujące spotkanie ćwierćfinałowe Ford Germaz Ekstraklasy  w Polkowicach z miejscowym CCC 66:75.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół gości, prowadząc po pierwszej kwarcie sześcioma punktami. Jednak w drugiej partii CCC rozbiło wiślaczki, zdobywając 25 punktów przy zaledwie 12 straconych. Wypracowana przed przerwą przewaga wystarczyła gospodyniom, by odnieść zasłużone zwycięstwo. W efekcie polkowiczanki zagrają o medale mistrzostw Polski, a "Biała Gwiazda" zajmie najgorsze od lat miejsce w koszykarskiej ekstraklasie.

CCC Polkowice - Wisła Can Pack Kraków 75:66 (13:19, 25:12, 19:18, 18:17)