FGE: Zaskakująco wysokie zwycięstwo CCC

Koszykarki CCC Polkowice rozgromiły na wyjeździe zespół Blach Pruszyński Lider Pruszków 76:44 w jedynym sobotnim spotkaniu 20. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy.

Polkowiczanki obawiały się wyjazdu do Pruszkowa i spotkania z wzmocnionym w ostatnich tygodniach, coraz lepiej radzącym sobie zespołem Blach. Jak się okazało zupełnie niesłusznie. Zmobilizowane zawodniczki CCC rozegrały doskonałe zawody, z kolei gospodyniom nic nie wychodziło. Podopieczne Arkadiusza Konieckiego zaprezentowały fatalną skuteczność (w całym meczu zaledwie 33% z gry), zwłaszcza w drugiej i trzeciej kwarcie w czasie których zdobyły w sumie zaledwie 12 punktów. Po 30 minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 61:28 dla zespołu gości i było jasne, że polkowiczanki przegrać nie mogą. W ostatniej partii przygnębione gospodynie nie były w stanie nawiązać walki z rozluźnionymi już zawodniczkami CCC, ostatecznie przegrywając różnicą 32 punktów.

CCC Polkowice - Blachy Pruszyński Lider Pruszków 76:44 (28:16, 17:8, 16:4, 15:16)