Fiat w Polsce nie planuje redukcji pracowników

Fiat w Polsce nie planuje redukcji pracowników
Fiat w Polsce nie planuje redukcji pracowników (fot. fiat.com/logo)
PAP / ad

W zakładach Fiata w Polsce nie planuje się redukcji pracowników - powiedział w sobotę Ansie wiceminister spraw zagranicznych Włoch Alfredo Mantica, składający wizytę w Warszawie. Tak odniósł się do przedstawionego niedawno planu strategicznego koncernu.

Włoska agencja prasowa podaje, że to strona polska podniosła podczas rozmów z przedstawicielem włoskiego MSZ, skoncentrowanych na współpracy gospodarczej, sprawę przyszłości fabryk koncernu motoryzacyjnego. Polscy rozmówcy wyrazili zaniepokojenie planami przeniesienia z Polski do Włoch produkcji pandy, co przewiduje plan strategiczny firmy na 5 najbliższych lat.

Ponadto Alfredo Mantica zapewnił o zainteresowaniu włoskich firm inwestowaniem w Polsce oraz udziałem w prywatyzacji 800 przedsiębiorstw, zapowiedzianej przez polskie Ministerstwo Skarbu. Włochy, poinformował, mogą także przystąpić do przetargu na samoloty szkoleniowe dla polskiego lotnictwa wojskowego.

Mantica zachęcił również władze w Warszawie do tego, by podzielały stanowisko Włoch w sprawie ich odwołania od orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który wypowiedział się przeciwko wieszaniu krzyży w szkołach. Jak podkreślił, trybunał ten powinien "unikać wypowiadania się w kwestiach obyczajów i tradycji narodowych".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Fiat w Polsce nie planuje redukcji pracowników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.