Finroyal - kolejny parabank pod lupą ABW

Finroyal - kolejny parabank pod lupą ABW
"Dziennik Gazeta Prawna" / PAP / slo

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prześwietla kolejny parabank, spółkę Finroyal. Od niedawna pracujemy także nad tą sprawą - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" rzecznik ABW Maciej Karczyński.

"DGP" ustalił, że podczas przeszukania w siedzibie firmy, ABW znalazła prawdziwą dokumentację księgową spółki. Może ona zdradzić, co faktycznie działo się ze środkami klientów skuszonych dwukrotnie wyższym oprocentowaniem depozytów niż w tradycyjnych bankach.

Jak mówi jeden ze śledczych, może wyjść na jaw, że zgodnie z logiką piramidy finansowej z pieniędzy wpłacanych przez nowych klientów gwarantowano zyski pozostałym.

Gazeta przypomina, że już w 2009 r. Komisja Nadzoru Finansowego doniosła prokuraturze o podejrzeniach, że Finroyal może oszukiwać klientów. Ale sprawa utknęła w martwym punkcie i dopiero po wybuchu afery wokół Amber Gold, śledczy postanowili poważniej potraktować też tę sprawę - stwierdza "DGP".

Według dziennika dodatkowo jeden z wątków dotyczy Amber Gold i jego twórcy Marcina P. Prawdopodobnie chodzi o transakcję przejęcia Finroyala przez Amber Gold.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Finroyal - kolejny parabank pod lupą ABW
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.