Flaga z Sercem Jezusa zamiast flagi LGBT+. Żona ważnego sędziego zdradziła swój pomysł na "miesiąc dumy"

Flaga z Sercem Jezusa zamiast flagi LGBT+. Żona ważnego sędziego zdradziła swój pomysł na "miesiąc dumy"
Fot. Depositphotos
KAI / pk

Martha-Ann Alito, żona sędziego Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Samuela Alito, skrytykowała przesadne wywieszanie flag LGBT+, zwłaszcza w pobliżu jej domostwa. Ta szeroka obecność tęczowej symboliki, tzw. pride flags, wiąże się z obchodzonym w czerwcu przez środowiska LGBT+ tzw. "miesiącem dumy".

Żona sędziego oświadczyła, że lubi wywieszać flagi, "poza tą jedną [tęczową]" i zaproponowała dla odmiany wywieszanie flagi Najświętszego Serca Pana Jezusa, które także wspomina się w czerwcu.

Flaga Najświętszego Serca Jezusowego zamiast flagi LGBT+

W poniedziałek 10 czerwca dokumentalistka Lauren Windsor zamieściła w sieci nagranie, które zrobiła w zeszłym tygodniu w Sądzie Najwyższym z wypowiedzią Marthy-Ann Alito na temat "Pride Flag". Kobieta wyznała, że chce mieć u siebie flagę Najświętszego Serca Jezusowego, ponieważ przez najbliższy miesiąc będzie musiała oglądać tylko flagi LGBT+. Zaproponowała też coś w rodzaju flagi "anty-Pride" z białym tłem i żółto-pomarańczowymi płomieniami z napisem "wstyd" w języku włoskim.

DEON.PL POLECA

Sędzia S. Alito już w zeszłym miesiącu dał jasno do zrozumienia, że nie podoba mu się zachowanie jego żony i niedogodności, jakie spowodowało to w jego życiu. Dodał również, że nie będzie bronił swej żony, "nawet gdyby sąsiad, który wywiesza flagi LGBT+, miał ją obrazić". Na nagraniu Samuel mówi do żony: "Och, proszę, nie wywieszaj tej  flagi", ale w późniejszym komentarzu okazuje się, że kobieta nie ustępuje. "On (tak mówi), ale nigdy mnie nie kontroluje" - powiedziała Martha-Ann Alito, która jest znana także z  działalności w konserwatywnych środowiskach chrześcijańskich.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anselm Grün OSB

Odkryj na nowo potencjał swojej duszy

Dzisiaj słowo „dusza” nabrało dla nas nowego znaczenia. Mówiąc o niej, myślimy już nie tylko o wyjątkowości człowieka, jego wnętrzu i godności, ale także o duchowych problemach wynikających z...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Flaga z Sercem Jezusa zamiast flagi LGBT+. Żona ważnego sędziego zdradziła swój pomysł na "miesiąc dumy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.