Ford Germaz: Wygrane Lotosu, Wisły i Utexu

Trzy niedzielne spotkania zakończyły 10. kolejkę Ford Germaz Ekstraklasy. Kłopotów z pokonaniem niżej notowanych rywalek nie miały koszykarki Lotosu Gdynia. W spotkaniach zespołów sąsiadujących w tabeli Wisła ograła Energę Toruń, a Utex ROW wysoko wygrał z beniaminkiem z Pruszkowa.

Spotkanie Wisły z Energą ustawiła pierwsza kwarta, wysoko wygrana przez gospodynie. Koszykarki z Krakowa po doskonałym otwarciu kontrolowały przebieg gry. Przewagę z pierwszych minut do końca zachowały też zawodniczki Lotosu w meczu z ŁKS-em, choć ich prowadzenie nie było tak bezpieczne, jak Wisły. Przedostatni w tabeli Utex ROW spokojnie wypunktował zespół Blach Pruszyński Pruszków i zrównał się z beniaminkiem punktami.

ŁKS Siemens AGD Łódź - Lotos Gdynia 59:68 (15:22, 15:13, 15:19, 14:14)
Wisła Can Pack Kraków - Energa Toruń 75:61 (27:8, 15:20, 17:18, 16:15)
Utex ROW Rybnik - Blachy Pruszyński Lider Pruszków 84:63 (19:20, 28:21, 23:14, 14:8)