Francja. Ogólnokrajowy strajk nauczycieli

Francja. Ogólnokrajowy strajk nauczycieli
Fot. PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL

W ogólnokrajowym strajku nauczycieli we Francji uczestniczy w czwartek około 75 proc. pracowników szkół podstawowych i 65 proc. szkół średnich – poinformował związek zawodowy SNES-FSU. Według resortu edukacji strajkuje 31 proc. pracowników szkół.

Strajk nauczycieli we Francji

Nauczyciele francuscy protestują przeciwko „nagminnym” i "nieoczekiwanym" zmianom protokołu sanitarnego w szkołach, domagają się poprawy warunków pracy oraz dymisji ministra edukacji Jean-Michela Blanquera, którego oskarżają o wprowadzenie „chaosu” w szkołach.

Szkoły we Francji pozostają od początku roku szkolnego otwarte mimo pandemii Covid-19. Nie ma przymusu szczepień dzieci i młodzieży przeciwko koronawirusowi. Uczniowie i nauczyciele mają natomiast obowiązek noszenia masek w czasie lekcji, w tym podczas zajęć sportowych.

Część nauczycieli domaga się wprowadzenia nauczania zdalnego, jednak zarówno premier Jean Castex, jak i minister Blanquer powtarzają, że nauka stacjonarna jest konieczna, aby zachować poziom nauczania w szkołach i chronić stan psychiczny uczniów.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Pituła

Począwszy od przełomu XIX i XX wieku, kiedy to podejmowano próby ustalenia cech charakteryzujących "dobrego nauczyciela", dotychczas nie przyjęto teorii, która określałaby tę problematykę. 

Próbę taką podjęła Jolanta Wilsz w opracowanej koncepcji stałych indywidualnych...

Skomentuj artykuł

Francja. Ogólnokrajowy strajk nauczycieli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.