Gigant dla Worley, Gąsienica-Daniel poza „30”

Francuzka Tessa Worley wygrała zaliczany do klasyfikacji PŚ slalom gigant rozegrany w szwedzkim Are. Jedyna startująca tam Polka Agnieszka Gąsienica-Daniel zajęła w pierwszym przejeździe 33 miejsce i nie zakwalifikowała się do przejazdu finałowego.

Tessa Worley pojechała znakomicie w pierwszej próbie. Wyprzedziła Słowenkę Tinę Maze o 0,81 s. W drugim przejeździe fenomenalnie trasę pokonała zajmująca do tej pory 17 miejsce Kathrin Hoelzl. Wyśrubowała taki wynik, że następnych kilkanaście zawodniczek nawet się do niego nie zbliżyło. Dopiero 19-letnia Włoszka Federica Brignone pokonała Niemkę. Chwilę później mogła to zrobić inna Niemka Maria Riesch, jednak w połowie trasy zawodniczka się wywróciła i nie ukończyła przejazdu.

Do końca pozostały jeszcze trzy alpejki i ukończyły one zawody w takiej kolejności jak pierwszy przejazd. Wygrała Worley przed Maze i Austriaczką Kathrin Zettel, a Hoelzl była piąta.