Giro d'Italia: Winokurow nowym liderem

PAP/PR

Australijczyk Cadel Evans z ekipy BMC Racing Teams wygrał w miejscowości Montalcino 7. etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Trzecie miejsce na górzystej, liczącej 222 km trasie wystarczyło Kazachowi Aleksandrowi Winokurowowi (Astana), by zostać liderem.

To był pierwszy górzysty etap w wyścigu, z Carrary do Montalcino. Kolarze rywalizowali przy silnie padającym deszczu. W różowej koszulce jechał Włoch Vincenzo Nibali, który stracił do Evansa dwie minuty i w klasyfikacji generalnej spadł na piątą lokatę. Na drugie miejsce awansował Evans.

DEON.PL POLECANibali wraz z kolegą z teamu Ivanem Basso na 35 km przed metą upadł i nie potrafił nadrobić straconego do czołówki dystansu. "To był dla nas czarny dzień" - skomentował Basso.

Wielu zawodników narzekało na przygotowanie trasy na ostatnich 30 km. Prowadziła ona w dużej mierze przez żwirowe, wąskie uliczki Toskanii. "To było naprawdę uciążliwe i bardzo niebezpieczne. Nie wiem, czy jest sens, by w takich wyścigach robić takie odcinki. To obciążenie nie tylko dla człowieka, ale także dla sprzętu" - skomentował menedżer teamu Milram Christian Henn.

Najlepiej z Polaków wypadł Maciej Bodnar, który został sklasyfikowany na 74. miejscu, a do Evansa stracił ponad 17 minut.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Giro d'Italia: Winokurow nowym liderem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.