GP: Trzecie miejsce Marty Kubań w Abu Zabi

Judoczka Gwardii Warszawa Marta Kubań zajęła trzecie miejsce w wadze 52 kg w zawodach Grand Prix w Abu Zabi. W nagrodę otrzymała 1,5 tysiąca dolarów. W półfinale minimalnie przegrała (0:5) z późniejszą triumfatorką - Portugalką Joaną Ramos.

W eliminacjach Kubań pokonała po dogrywkach ubiegłoroczną brązową medalistkę mistrzostw świata Niemkę Romy Tarangul i Finkę Jaanę Sundberg.

Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich stołeczna zawodniczka poleciała prosto z Sarajewa, gdzie w piątek wywalczyła srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy (do lat 23).

Oprócz Kubań, w poniedziałek w Abu Zabi startowali również: Ewa Konieczny (48 kg, Czarni Bytom), Zuzanna Pawlikowska (52 kg, AZS AWFiS Gdańsk) i Paweł Zagrodnik (66 kg, Czarni Bytom). Wszyscy odpadli w pierwszej rundzie.