Grał w "Barwach szczęścia" i "Człowieku z marmuru". Nie żyje Edmund Karwański

Grał w "Barwach szczęścia" i "Człowieku z marmuru". Nie żyje Edmund Karwański
Fot. Depositphotos.com
rmf.fm / mł

W wieku 94 lat zmarł Edmund Karwański. Widzowie kojarzą go przede wszystkim z roli w "Barwach szczęścia", gdzie grał przez siedem sezonów.

Edmund Karwański był polskim aktorem fimowym, teatralnym i telewizyjnym. Przez ponad dwadzieścia lat był także dyrektorem Teatru Kwadrat. Wielokrotnie nagradzany za swój dorobek artystyczny aktor zmarł w wieku 94 lat.

O śmierci aktora poinformował na Facebooku zespół Teatru Kwadrat. "Dziękujemy za te wszystkie wspólne lata, za to, że pod Twoim kierownictwem nasz Teatr nie tylko utrzymał, ale i zwiększył swoją renomę i popularność. Praca pod Twoim przewodnictwem była dla całego naszego zespołu ogromną przyjemnością i zaszczytem." - czytamy we wpisie pożegnalnym.


Edmund Karwański urodził się 20 lutego 1929 roku w Warszawie. Zadebiutował w 1951 roku, jeszcze jako student PWST w Warszawie. Studia ukończył w 1952 roku. Zawodowo był związany z wieloma warszawskimi teatrami: Narodowym, Powszechnym, Klasycznym, Rozmaitości, Na Woli i z Teatrem Kwadrat, którego dyrektorem był w latach 1986-2010. 

DEON.PL POLECA

Widzowie kojarzą go przede wszystkim z Teatru Telewizji, a także z popularnych polskich seriali: "Złotopolskich", "Magdzie M." i "Barw szczęścia", gdzie przez siedem sezonów grał postać Remigiusza Jarzębskiego, męża Wandy. W swoim dorobku ma też udział w wielu filmach, w tym kultowym „Skazanym”, i „Człowieku z marmuru”. 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Lekan OP

Bądź sobą w pełni!

Chcemy czuć się piękne, spełnione i bezpieczne w każdym aspekcie życia: w relacjach, w pracy, w kreowaniu siebie czy w przestrzeni wartości, które wyznajemy. Na swojej drodze spotykamy jednak wiele trudności....

Skomentuj artykuł

Grał w "Barwach szczęścia" i "Człowieku z marmuru". Nie żyje Edmund Karwański
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.